Jak wypisać zaproszenie? 
Kiedy należy zaprosić z osobą towarzyszącą? Czy dzieci wpisujemy po imieniu? Takie pytania są nieuniknione i całkowicie normalne. Podpowiadamy:) Z osobą towarzyszącą należy zaprosić każdą osobę, która ukończyła 16 lat. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki. Kiedy mamy w rodzinie nastolatka i wiemy, że na co dzień ma partnerkę/partnera będzie mu bardzo miło gdy otrzyma zaproszenie wypisane z imienia i nazwiska. Kiedy mamy możliwość wywiadu w rodzinie, jak nazywa się dziewczyna/narzeczona kuzyna należy to zrobić. Gdy ktoś jest w stałym związku powinen otrzymać zaproszenie wypisane imieniem i nazwiskiem. Osoba towarzysząca powinna być używana w przypadku, gdy ktoś nie ma stałego partnera i przyprowadzi na nasze przyjęcie osobę, która ma mu towarzyszyć danego wieczoru. Należy w każdym przypadku również wziąć pod uwagę wiek osoby zapraszanej, by forma była stosowna.
Dzieci na zaproszeniu powinny zostać wypisane z imienia, szczególnie gdy nasza relacja z osobami zapraszanymi jest bliska. Gdy w jednej rodzinie jest więcej niż trójka dzieci, można użyć zwrotu z dziećmi, z uwagi na długość personalizacji. 
 
Lista gości do zaproszeń 

Kiedy przygotowujecie Państwo listę gości, która ma zostać użyta do wydruku zaproszeń  w naszej firmie, proszę przygotować ją np. w Wordzie lub Excelu na zasadzie jedna pozycja = jedna linijka/komórka. Forma musi być identyczna jak na ma się znaleźć na zaproszeniu, czyli w formie odmienionej  - DOPEŁNIACZ, chyba, że treść zaproszenia wymaga inaczej. Nie używamy numeracji, chyba, że jest włączona funkcja automatyczna, którą w dowolnym momencie można wyłączyć.  Należy ją kilkukrotnie sprawdzić, by uniknąć błędów/literówek. Listy nie są poprawiane, drukujemy listę dokładnie taką jak otrzymamy od klientów.  Nie należy tworzyć listy drukowanymi literami, nie ma możliwości zmiany na tekst klasyczny. 

 

Lista gości do winietek 

Listę do winietek należy zacząć przygotowywać wraz z rozpoczęciem potwierdzania przybycia przez gości. Ułatwi to zbiór wszystkich nazwisk w jednym miejscu. Lista może zostać przygotowana w Wordzie lub Excelu. Tak samo jak w przypadku zaproszeń na zasadzie jedna pozycja = jedna winieta.  Zwroty osoba towarzysząca należy umieścić na liście dokładnie tyle razy ile jest potrzebny lub podać informację na zasadzie osoba towarzysząca x 15. Warto wziąć pod uwagę zamianę napisu na Miły Gość, zwrot mniej formalny. Jeśli chcecie Państwo zamówić winietki dla pary młodej, należy również umieścić pozycje na liście gości. Należy ją kilkukrotnie sprawdzić, by uniknąć błędów/literówek. Listy nie są poprawiane, drukujemy listę dokładnie taką jak otrzymamy od klientów.  Nie należy tworzyć listy drukowanymi literami, nie ma możliwości zmiany na tekst klasyczny. 

 

 

 

 
Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.